על התכנית

אודות התכנית

תכנית ליברה LOFT מסיעת לצעירים החווים משבר נפשי, שיש בו מרכיבים של דיכאון, חרדות חברתיות, הימנעות וקשיים בהתמדה במקומות לימודים ועבודה, לקבל כלים ליצירת שגרת חיים יציבה שתאפשר השתלבות בחברה. התכנית כוללת שני מסלולים: ליברה בוקר וליברה קהילה.

תכנית ליברה בוקר מתקיימת בימים א' ג' ה'
בשעות 10.00-15.00 . 4-7 חודשים

סדר היום 

ליברה meeting*

הבוקר מתחיל במפגש קבוצתי קצר, בו מתקיים סבב של שיתוף רגשות או חוויות שמעונינים לחלוק עם הקבוצה . סופו של המפגש בכתיבה אינטואיטיבית במחברת האישית, שעוזרת בפיזור מחשבות הבוקר המערפלות, ללא שיפוטיות, ללא צורך לשתף- לקראת פעילות היום

ליברה –sport*

מחקרים מוכיחים שהאימון הפיזי תורם לא רק להתחזקות השרירים וגמישותם, אלא גם מעצים את החיבור בין הגוף והנפש, תורם לשיפור מצב הרוח, ומסייע בהפחתת דכאון וחרדה. בכל פעילות פיזית מתרחשת טרנספורמציה מהקושי הנפשי אל הקושי הפיזי ובכך נפתחת  הנפש לשאר פעילות היום. תזוזה בגוף מביאה איתה תזוזה בנפש. ב "כלי" הזה אנו פותחים כל יום את תוכנית ליברה ומעודדים את המעירים להשתמש בו גם בשאר ימי השבוע

* ליברה Kitchen Table

בישול, אוכל ומטבח הם הבסיס לקיומנו הפיזי. הם מפעילים את כל החושים ומאפשרים כלי ביטוי ויצירתיות. עבודה במטבח מהווה ערוץ תקשורת חוויתי נוסף  ערוץ המילולי, בשילוב עבודת צוות. אנו מוצאים חשיבות רבה לתרגול מיומנויות המטבח ככלי משמעותי לקראת יציאה לחיים עצמאיים. לאכילה המשותפת של הקבוצה והצוות סביב שולחן המטבח יש משמעות מעבר למילים ולתאוריות.

* ליברה Work& Education

רבים מהצעירים המגיעים לתוכנית, התקשו להתמיד במקומות עבודה או השכלה. הסיבות לקושי אישיות וקושרות בתוכן את מורכבות המשבר הנפשי.

אנו מאמינים שמציאת כיוון מקצועי משמעותי, שמשלב את הכישורים האישיים במינון הנכון ובהתחשב בנתונים הנפשיים,  מהווה בסיס משמעותי ופורץ דרך  ליציאת מהמשבר ולהמשיך לחיות לצידו באיזון. יחד מאתרים את הסיבות לקשיים הן בשיחות האישיות והן בפעילויות הקבוצתיות ומתרגלים כלים להתחזק בעזרתם. 

לאלה השייכים למסגרת סל שיקום, נעודד ונעזור להמשיך בתהליך מול הגורמים המטפלים לאלה שבוחרים שלא להעזר. אנו מסייעים להשתלב במקומות עבודה או התנדבות בימים בהם לא מתקימת פעילות בלופט .

*העבודה הינה ללא שכר.
*מומלץ לצעירים למצוא לעצמם מקומות עבודה (בשכר או בהתנדבות) לצורך תרגול המיומנות.

*  ליברה Rehab

בליברה שיחה שבועית אישית והתאמת תכנית הרואה את הצעירים ואת צורכיהם האישיים במרכז. מתקיימות מגוון קבוצות וסדנאות, מתוך הכרה בכוחה של קבוצה להניע שינויים בדפוסי התנהגות כמו הימנעות, התמכרויות, בדידות וחרדה חברתית.

התוכנית מהווה מעטפת שיקומית, משלימה לטיפול ומעקב של איש מקצוע מתחום בריאות הנפש שאינו מאנשי הצוות שלנו. אנו מעודדים את הצעירים ומשפחותיהם לפתוח בהליכים מול ביטוח לאומי וסל שיקום של משרד הבריאות, על מנת שיוכלו להמשיך את התהליך השיקומי שהתחילו בתוכנית ליברה . 

בשבועות הראשונים, תקופת ההסתגלות, הדגש השיקומי מושם על קביעת סדר יום, הגעה בזמן למפגשים, לתורנויות וחיזוק מיומנויות חברתיות. בשלב מתקדם יותר, הדגש השיקומי נוגע בהצבת מטרות ויעדים לקראת בחירת כיוון לימודי או מקצועי

לכל צעיר מתקימת שיחה אישית שבועית. בשיחה, אנו מאתרים יחד את הכישורים,  החוזקות  ומקורות ההשראה והמשמעות, שנשכחו בתקופת המשבר המתמשכת. כל צעיר מציב לעצמו יעדים אישיים ומקבל כלים שיעזרו לו לעמוד בהם. לקבוצה כולה מתקיימות פעילויות משותפות, הנוגעות בחסמים ובקשיים שמונעים לנוע קדימה: השתלבות חברתית, עזרה הדדית, קשיי התמדה, אחריות,הצבת יעדים ועוד. 

ליברה workshop*

הסדנאות המתקימות אצלינו, חושפות את הצעירים, שחוו תקופה ארוכה של בדידות ואי עשייה לתחומי ענין מגוונים  : תאטרון, אומנות, מוסיקה, תסריטאות, זוגיות, תזונה ועוד. 

הסדנאות מועברות ע"י אנשי מקצוע מיומנים ומאפשרות ביטוי ושיתוף במרחבים יצירתיים ולאו דוקא וורבלים. הצעירים מגלים תחומי ענין ועיסוק מן העבר או שנחשפים לתחומים חדשים. כוחה של הקבוצה בסדנא, מניע לשינויים בדפוסי התנהגות כמו ביישנות, הימנעות, הסתגרות, תסכול, הערכה עצמית נמוכה, הצלחה וכישלון ועוד.

ליברה+

ליברה + הוא המרכיב בתוכנית, שמתרגל יציאה לסיורים ופעילויות מחוץ ללופט. אנו משלבים בליברה+ חשיפה למקומות עבודה והשכלה יחד עם חוויות חברתיות במרחב הפתוח (ים, פארק, מדורה, חוות סוסים, חווה חקלאית, טיולים ) 

אנו לוקחים חלק ויוזמים התנדבות בקהילה, מפגשים עם אנשים מעוררי השראה שתורמים לפתיחת אופקים חברתיים ומקצועיים. 

כל פעילות שאינה מתקימת בלופט מהווה יציאה מאזור הנוחות: שינויי זמנים, הגעה ליעדים בתחבורה ציבורית, תאום מפגש בין המשתתפים, שינויים במזג אויר- כישורי חיים, שמסתבר שגם הם דורשים תרגול. 

אודות ליברה

ליברה LOFT היא מסגרת קהילתית שנועדה להחזיר לצעירים החווים בדידות ומשבר נפשי מתמשך את מיומנויות החיים האישיים והחברתיים לקראת השתלבות חזרה בחברה, בהשכלה ובתעסוקה.

הלופט ממוקם בתל אביב והתוכנית שאנו מציעים, מיועדת לצעירים בגילאי 18-33 המתמודדים עם דיכאון, חוסר יציבות במערכות יחסים, קשיי התמדה במקומות עבודה והשכלה, קושי בגיבוש זהות עצמית ושנמצאים בטיפול נפשי.

תכנית ליברה נותנת מעטפת שיקומית קהילתית לקראת יציאה לחיים עצמאיים.

קבלו פרטים נוספים

אנחנו כאן כדי לייעץ ולתת מענה