הצוות שלנו

מיכל טמקין מנכ״לית ומייסדת ליברה

מיכל טמקין

מנכ״לית ומייסדת ליברה

אמא לשלושה. בוגרת בית הספר הריאלי, חיפה. את שירותה הצבאי עשתה בבית ספר שדה אילת. 20 שנים עבדה כפיזיותרפיסטית בתחום השיקום הנוירולוגי, נשימתי ואורטופדי. בשנת 2000 נסעה עם משפחתה לטיול של שנה בהודו. לכבוד יום הולדתה ה – 50 רצה את מרתון תל אביב. בוגרת לימודי שף "בקורדון בלו", לונדון. רוכבת, רצה, שוחה, מתרגלת יוגה ומנגנת בפסנתר. "בעיני נפש האדם היא התעלומה הכי מורכבת ומעניינת שיש"

עמית שירת

מנהלת מקצועית, עו"ס ופסיכותרפיסטית

עמית שירת בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית (האוניברסיטה העברית) ובוגרת התוכנית לתרפיה מבוססת
מיינדפולנס (אוניברסיטת בר-אילן). עמית שירות עוסקת בליווי, טיפול, הדרכה וניהול בעולם בריאות הנפש מזה
עשור. בשנים האחרונות שילבה בעבדותה בעולם בריאות הנפש בין גישת ההחלמה, בודהיזם
ומיינדפולנס. כמו כן, מתרגלת מדיטציה באופן פורמאלי מזה שבע שנים. בנוסף, עוסקת
בפסיכותרפיה במכון חיבורים, המהווה בית מקצועי למטפלות ומטפלים בגישת ACT.
עמית שירת מאמינה הדוקה ביכולת של כל אדם בכל מקום בו הוא נימצא לחזור ולפגוש את עצמו כפי שהוא
ומותך מפגש זה, לפתח חמלה עצמית ולנוע לעבר חיים בעלי משמעות.

קרן אדלר

רכזת חברתית

בשת 37, מתגוררת בגבעתיים, אשת חינוך הוראה ותוכן, למדה קרימינולוגיה, חקר סכסוכים ניהולם ויישובם, אימון אישי ותסריטאות קומית. בעברה הדריכה נוער מחונן ב"תיכון הישראלי למדעים ואומנויות"  והתקדמה לתפקיד סגנית מנהלת הפנימייה במשך שנתיים. עם סיום תפקידה פנתה לתחום המשחק והכתיבה הקומית וכיום נהנית לשלב בין התחומים האהובים עלייה.. כל מפגש בין בני אדם הוא הזדמנות לצמיחה, למידה ומתן משמעות מעבר לקיים, היכולת לממש את ההזמנות הזאת תלויה בבחירה וברצון החופשי של כל אחד מהצדדים
דביר כהן קידר

דביר כהן קידר

אמן ואיש חינוך

אמן פעיל המציג בגלריות ומוזאונים בארץ ובעולם. בוגר ביה"ס לאמנות "המדרשה" במכללת בית ברל בתואר B.Ed בהצטיינות במסלול של אמנות וחינוך, ובוגר תואר שני באמנות-יצירה M.F.A אונ' חיפה. ממייסדי העמותה והגלריה השיתופית "אלפרד".
עבד משך עשור במוזות – תיכון לאמנויות לנוער בסיכון, חינך כיתה של חינוך מיוחד בבית ספר של בית אקשטיין, והעביר שיעורי ההשערה לכיתות מחוננים בבית הספר הכפר הירוק ע״ש לוי אשכול.
כיום מלמד אמנות בתיכון אלון, רמת השרון, ומחזיק סטודיו בדרום תל אביב.

דר' ענת עבודי פסיכיאטרית

דר' ענת עבודי

פסיכיאטרית

בת 41, נשואה ואם ל-3 בנות. רופאה בכירה בבית החולים ע"ש סוראסקי, במחלקה הפסיכיאטרית. בוגרת הטכניון בהצטיינות. התמחות במחלקה הפסיכיאטרית ב"תל השומר". לימודי תואר שני ב Affective Neuroscience בתכנית משולבת של אוניברסיטת מאסטריכט בהולנד. לימודים בהארוורד, בתכנית GCSRT . אני מאמינה באפקטיביות של טיפול תרופתי בשילוב עם עבודה פרטנית טיפולית. אני מאמינה שרצון ומוטיבציה מצד המטופל, מובילים להצלחה ולשיקום.

"הצטרפתי לליברה כי אני מאמינה בכוחה של עבודת צוות לעטוף את המטופל ולהוביל אותו למקום טוב יותר"

ערן ירוחם

מורה לבישול ולמיינדפולנס

המטבח, בעיני, הוא החדר המגניב ביותר בבית… נעים מאוד, שמי ערן ירוחם, בן 53, שף ומורה לבישול ולמיינדפולנס. המטבח, והבישול, משולים בעיני לכלי רכב מעולה, שיכול לקחת אותנו למקומות נהדרים בתוכנו. הבישול במשותף מחבר בקלות, מעורר בנו אמפטיה וסקרנות, ומאפשר לא אחת רגעי אינטימיות, חברות, תמיכה, ואנושיות. אני שמח, ומוכיר תודה על חלקי בליברה. זמני הבישול שלנו יחד מלמדים את כולנו טעמים חדשים, שיטות בישול, לצד פעילות המזינה בנו רבדים שונים. ההנעה וההנאה שהבישול מספקים מלווים אותנו הרבה מעבר למפגשים עצמם.

אביב בקרמן

מורה לפילאטיס

מורה לפילאטיס מזה 7 שנים.
במהלך השנים הבנתי שמכל שיטות האימון, הפילאטיס עונה לי על צרכי הפיסיים והמנטליים כאחד.
אני מאמינה בקשר ההדוק בין גוף ונפש. אימוני הפילאטיס מאפשרים לנו לחקור את הקשר הזה לעומקו, ולמצוא את האיזון הנכון לכל אחד ואחת מאיתנו. התמדה באימוני הפילאטיס מביאה לשינוי פיזיולוגי מהותי ומצליחה לשקם בעיות בריאותיות מגוונות ובוודאי מונעת בעיות עתידיות.
הוכשרתי והוסמכתי כמדריכת פילאטיס מזרן ומכשירים בקמפוס שיאים באוניברסיטת ת"א.

תמר בנבנישתי

מורה לתאטרון

תמר בנבנישתי היא שחקנית ויוצרת, מלמדת ומנחה באמצעות תאטרון. בוגרת סטודיו למשחק ניסן נתיב, סטודנטית לתואר שני בפסיכודרמה באוניברסיטת חיפה. רכזת אנסמבל 'קול הנוער' – תאטרון לקידום נוער בסיכון ביפו. מאמינה בחיבור בין דרמה (ביוונית – פעולה) לבין הנפש, מאמינה בכוחו של התאטרון לחולל שינוי, להעצים ואף להניע תהליכי ריפוי והחלמה.

נופר אילדיס

מורה ליוגה ושחקנית

לומדת בקורס מורים לויג'נאנה יוגה. בוגרת קורס מורים לויניאסה יוגה. בוגרת בית ספר למשחק "גודמן". שיחקתי בהפקות תיאטרון רפרטוארי ופרינג'.
בעשור האחרון עובדת הרבה עם ילדים ונוער, מלמדת בבתי ספר שיעורי אמפתיה, יוגה ומיינדפולנס.
הצטרפתי לליברה לופט מתוך אמונה שדרך חיבור לגוף ונתינת מקום לתחושות שעולות בו אפשר להתחיל להשקיט את התודעה. תנועה של הגוף מתוך הקשבה פנימה לנשימה ושימת לב לתחושות, עוזרת לנו להבין את הצורך שלנו ברגע הזה והיוגה מספקת כלים מגוונים להתמודדות פיזית עם צרכים כאלה ואחרים.

יאיר הררי

זמר-יוצר, משורר וכותב תוכן

יאיר הררי בוגר בית הספר הגבוה למוזיקה ״מזמור״. מנחה סדנאות כתיבה ומוזיקה ברחבי הארץ.
מאמין בכוחה המופלא של המוזיקה והכתיבה היוצרת לחיזוק הנפש וחדוות החיים.

הגר שפירא

אמנית, מטפלת באמנות ופוטותרפיה, מורה לצילום

בעשור האחרון הגר לימדה צילום ואמנות במסגרות שונות לילדים ונוער עם צרכים מיוחדים, וכן עם מבוגרים, ובארבע השנים האחרונות עובדת בבריאות הנפש, בבית אקשטיין ובעמותת סוטריה השרון.
המפגש המרגש עם אנשים דרך העשייה האמנותית, מאפשר לשיח עמוק, משמעותי, ולגילוי של תכנים נוספים והבאתם לשיח על פני השטח. צורת העבודה היא דרך משחק, סקרנות, והמון גמישות ופתיחות לתרגילים המותאמים אישית.
מנסיונה, בפרט לתקופות משבריות, המהוות חלק מהחוויה האנושית, שפת הצילום והדימויים יכולה לסייע מאוד בתקשורת עם הסביבה ועם עצמך ולאפשר קפיצה בהתפתחות ובהבנה.