על התכנית

תכנית ליברה מאפשרת לצעירים בגילאי 18-33, לתרגל יצירת הרגלים חדשים, תוך שמירה על סדר יום מובנה בתוכנית של 3-6 חודשים.
הפעילות מתקיימת בימים א' – ה' בשעות 9:00-16:00. סדר היום כולל בין היתר:

*ליברה Sport
מחקרים מוכיחים שהאימון הפיזי תורם לא רק להתחזקות השרירים וגמישותם, אלא גם מעצים את החיבור בין הגוף והנפש, תורם לשיפור מצב הרוח, ומסייע בהפחתת דכאון וחרדה.

*ליברה Kitchen Table
המטבח בליברה Loft הוא מרחב של התכנסות, בישול, יצירה ואכילה משותפת. העבודה במטבח, שיש בה תורנויות, עבודת צוות, מהווה ערוץ תקשורת נוסף ומקום לביטוי עצמי ויצירתיות.

*ליברה Tuseday
בימי שלישי קהילת ליברה יוצאת מהלופט לסיורים במוסדות אקדמיים, סביבות עבודה שונות, מפגשים מעוררי השראה ופעילות outdoor במרחב הפתוח. שינוי מקום ואווירה תורמים לפתיחת אופקים חברתיים ומקצועיים.

*ליברה Work& Education
תכנית ליברה מלווה את הצעירים במציאת הכיוון הלימודי והמקצועי המתאימים. למרות הקושי והמשבר אנו מאמינים שניתן לצאת לחיים עצמאיים. הצוות מלווה את כל שלבי התהליך.  צעירים רבים המגיעים לליברה, לא התמידו במקומות עבודתם או במסגרות הלימודיות בהן בחרו. לפיכך, התקשו להגיע לעצמאות כלכלית. כדי לתת מענה לקושי זה, משולבים הצעירים לתרגול עבודה בקבוצת ״רביבה וסיליה״ ובמספר עמותות, שעובדות בשיתוף פעולה עם ליברה*. הצוות המקצועי יזהה את הקשיים ויסייע לפתח התמדה וחוסן אישי.

* העבודה הינה ללא שכר.

*ליברה Therapy וליברה Workshop  

בליברה שיחה שבועית אישית והתאמת תכנית הרואה את הצעירים ואת צורכיהם האישיים במרכז.

מתקיימות מגוון קבוצות וסדנאות, מתוך הכרה בכוחה של קבוצה להניע שינויים בדפוסי התנהגות כמו הימנעות, התמכרויות, בדידות וחרדה חברתית.

תכנית ליברה כוללת מפגשי הורים או בני משפחה.

ליברה מלווה בייעוץ פסיכיאטרי והוא יינתן בהתאם לצורך.

הסיפור של ליברה

ליברה היא מסגרת טיפולית לבני 18-33 אשר מתמודדים עם משבר נפשי. תכנית ליברה היא מסגרת שמשלבת ספורט, בישול, טיפול, תעסוקה והשתלבות בקבוצה והכל ברגישות ועם חשיבה על הפרטים והמכלול.

קבלו פרטים נוספים

גינת הירק של ליברה

גינת ירק היא סביבת עבודה מרגשת בחוויותיה ובתוצאותיה. הבראשיתיות במחזוריות הטבע – השתיל שהופך לפרח ופרי – היא אופטימית. גם אם הפרח נבל או הפרי

המשיכו לקרוא >

הבישול בליברה לופט

בליברה מתייחסים למטבח לא רק כמקום להכנת אוכל "כמקור אנרגיה" אלא כמרחב שבו הטעם הריח והצבע מהווים מרכיבים מעוררי יצירה והבעה עצמית. הפעילות במטבח מאפשרת

המשיכו לקרוא >

בוקר בליברה

הבוקר בליברה מתחיל בפעילות גופנית. האימון הגופני תורם להתחזקות השרירים ולגמישותם אבל הערך האמיתי שלו הוא בכך שהוא תורם לשיפור מצב הרוח, חיבור בין הגוף

המשיכו לקרוא >